Proszę pisać na pokolenieikea@gmail.com

Newsweek.pl: Skąd się bierze niechęć pokolenia Ikea do polityki, a raczej całkowita nieobecność polityki w ich życiu?
Piotr C.: Myślę, że nasi politycy są kompletnie odklejeni od rzeczywistości. Dziś, kiedy jesteśmy w Unii, państwa do życia wybiera się jak korporacje. Polska jest jak na przykład… Poczta Polska. Niby dość duża, niby coś się tam przez te 20 lat zmieniło, ale panie w okienkach ciągle nieuprzejme i generalnie wszystko cię w niej wkurza. A po co masz iść na Pocztę, skoro wsiądziesz w samolot i przeniesiesz się do Shella, Google albo BMW? Trudno mieć pretensje do ludzi, że chcą po prostu normalnie żyć. I dlatego wysyłają komunikat: jeśli nie stworzycie do tego warunków, to wyjedzie nas stąd kolejny milion. Niech będzie, że lemingów, ale takich, których strata będzie Polskę bardzo bolała: młodych, nieźle wykształconych i generalnie kumatych.

Pokolenie Ikea w Newsweeku kliknij tu. 

newsweek

Kulturatka.pl

„Druga część jest przede wszystkim o kobietach. Nic, że o ich epickich tyłkach, i innych częściach ciała „obcinanych” systematycznie w windzie, na przerwie albo przy kserokopiarce…  Kobiety rządzą światem, a będąc bardziej precyzyjnym – mężczyznami. Ich najsilniejszą bronią są wysokie szpilki i czerwona pomadka. No może jeszcze pończochy. No dobra… i inne atuty. Ju noł. Tak. Kobiety i białe musujące wino uzależnia… i doprowadza do znacznego obciążenia rachunku.

W „Kobietach” urzeka mnie nie tylko bardzo prawdziwy obraz tego, jak teraz żyjemy. Książka może być lekiem na doła, depresje, PMS, a nawet prostatę. Dowcipów Czarnemu na pewno nie pisze Karol Strasburger, o czym świadczą gorszące spojrzenia pasażerek autobusu, w którym moje ataki śmiechu były częstsze niż zmiana biegów w leciwym pojeździe.

Ale końcówka zaskakuje, bo zamiast happy endu z roznegliżowanym prezentem dostajemy solidnego kopa, a nawet wywód głęboko filozoficzny, życiowy i jakże prawdziwy: Kiedy jesteśmy maili, czekamy, aż będziemy więksi. Kiedy kończymy szkołę, czekamy, aż pójdziemy na studia. Kiedy kończymy studia, czekamy, aż pójdziemy do pracy. Kiedy pójdziemy do pracy, czekamy aż pójdziemy na emeryturę (…). Ciągle na coś czekamy. Nie potrafimy żyć tym co tu i teraz, ale czekamy na to, co jutro w nadziei, że będzie lepiej. A kiedy dobrniemy do końca, okazuje się, że tam nie czeka nic więcej, nie ma nic lepszego. Że to, co mogło być dobre zostało gdzieś po drodze. Tyle, że dostaliśmy bilet w jedną stronę i nie możemy zawrócić po to, co minęliśmy w pogoni za przyszłością…”

http://www.kulturatka.pl/?p=25961

kultur

 

http://www.bemodels.pl

„Masz kogoś, kto jest Twoją ikoną stylu, od kogo czerpiesz inspiracje?
Strasznie mnie bawią te ikony stylu. Co druga kobieta to ikona. Ikony słabo się obejmuje, do ikon człowiek się modli. Podoba mi się jak bez specjalnej spinki ubiera się Janusz Głowacki i to jest klasa, która powala kobiety na kolana. Nonszalancka elegancja plus mózg. Jak dorosnę chcę być taki jak Głowacki.

Czy uważasz, że polska moda idzie w dobrym kierunku?

Mniej więcej tak samo jak polska literatura. „

http://www.bemodels.pl/artykuly/zobacz/5239/znani-o-modzie–piotr-c—pokolenie-ikea/strona/1

Zrzut ekranu 2014-07-28 o 21.02.13

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s